TerviseTasku #47 MTÜ Oma Pere – Täiskasvanud lapsendatute kogukond

Kategooria
Podcast
Kirjeldus

Peredest eraldatud ja lapsendatud lapsi on Eesti ühiskonnas saatnud nii lapsendamissaladus kui ka stigmatiseerimine. Täna räägitakse neil teemadel üha avatumalt, kuid laiem teadlikkus ja mõistmine on siiski veel vähene.

Täiskasvanud lapsendatute kogukonnas on võimalus jagada kogemusi, mõtteid ja lahendusi, kuidas sarnastes oludes inimesed sel teekonnal hakkama on saanud, nii lapseeas kui täiskasvanuna. Miks just kogukond? Olude-/staatusepõhises kogukonnas on iga liige enda elu ja kogemuse ekspert. Seega on kogukonnas igaühel võimestav ressurss kaaslaste toetamisel ning ka laiema ühiskondliku vaate kujundamisel. On hetki ja olukordi, mil erinevaid nõustamisteenused on hädavajalikud ja asendamatud. Siiski on palju ka neid olukordi, mil teenuse kõrval või asemel on edasiviiv võtta kontakti nende inimestega, kes on ise samas/sarnases olukorras olnud – olla osa kogukonnast.

Täna on TerviseTasku saates külas MTÜ Oma Pere täiskasvanud lapsendatute kogukonna liikmed Annika Kadak ja Siiri Urbas.

Saadet juhib Katri Udso.

Täiskasvanud lapsendatute kogukonnaga on oodatud liituma kõik, kes on lapsendatud ning tänaseks täisealised!

Kontakt ja lisainfo: +372 5689 0150 info@omapere.ee www.omapere.ee Facebook: MTÜ Oma Pere ja/või lapsendatute privaatne grupp: Olen lapsendatud

error: Content is protected !!